تبلیغات
کنکور آباد - پی ساختمان كنكور كجاست؟
تاریخ : شنبه 18 آبان 1392 | 07:07 ب.ظ | نویسنده : آریا عظیمی نژاد

بعضی از دانش‌آموزان وقتی از سوم راهنمایی به اول دبیرستان می‌آیند، فراموش می‌كنند كه مقطعشان عوض شده و درس‌های دبیرستان با راهنمایی تا حدی تفاوت دارد. از طرفی تعداد درس‌ها و حجم كتاب‌ها هم بیش‌تر شده است.

به همین دلیل هم بهترین راهكار برای دانش‌آموزان بتوانند موفقیت خود را كه درمقطع دبستان و راهنمایی به دست آورده‌اند در مقطع دبیرستان هم حفظ كنند باید اول ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهند و بیش‌تر درس بخوانند.

بعضی از این دانش‌آموزان هنگامی كه با این جمله مواجه می‌شوند كه باید بیش‌تر درس بخوانید، می‌گویند كه از درس‌های اول دبیرستان سؤالی در كنكور مطرح نمی‌شود و بهتر است كه از سال دوم دبیرستان كه در كنكور سؤال دارد درس بخوانیم و با برنامه‌تر عمل كنیم. (البته از سال اول دبیرستان از درس فیزیك برای دانش‌آموزان گروه های ریاضی و تجربی سؤال می‌آید.)

اما واقعیت چیز دیگری است.

اولاً كه این بیش‌تر شدن ساعت مطالعه دلیل اصلی‌اش حفظ وضعیت و موقعیت خوب شما در مقطع‌های دبستان و راهنمایی است. شما با بیش‌تر كردن ساعت مطالعه موقعیت خود را متعادل می‌كنید.

دوماً كه شما در پایام سال اول دبیرستان باید انتخاب رشته كنید و به یكی از گروه‌های ریاضی، تجربی، انسانی، فنی حرفه‌ای یا كار و دانش بروید. این‌كه نمره‌های شما مطلوب و مورد قبول باشد، در انتخاب رشته كه به گونه‌ای آینده‌ی شما را رقم می‌زند تعیین‌كننده است.

سوماً فكر كنید كه كنكور یك ساختمان سه‌طبقه است. طبقه‌ی اول، سال دوم دبیرستان است و به همین ترتیب طبقه‌ی دوم سال سوم و طبقه‌ی سوم هم سال چهارم دبیرستان است. آیا به این موضوع فكر كرده‌اید كه پی ساختمان كدام پایه است؟

سال اول دبیرستان نقش پی ساختمان را دارد. تجربه نشان داده است بسیاری از دانش‌آموزانی كه در سال اول دبیرستان با انگیزه درس خوانده‌اند، در سال‌های بعد و در كنكور هم موفقیت‌های زیادی به دست آورده‌اند.

به عبارتی شما با توجه به سال اول دبیرستان پی ساختمان خود را محكم می سازید و همین امر به شما كمك می‌كند كه ساختمان شما محكم باشد و طبقات دیگر هم با مقاومت بیش‌تری ساخته شوند.

 

اكنون این سؤال را از خودتان بپرسید كه چرا باید اول دبیرستان را جدی بگیرید. از دانش‌آموزان مقاطع بالاتر و مخصوصا دانش‌آموزان كنكوری هم می‌خواهند كه نظراتشان را بنویسند تا دانش‌آموزان اول بیرستان متوجه اهمیت زیاد اول دبیرستان شوند.
طبقه بندی: مشاوره،