تبلیغات
کنکور آباد - هنرستانها از مهر ماه 3 ساله می‌شوند
تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1392 | 10:12 ق.ظ | نویسنده : آریا عظیمی نژاد
وزیر آموزش و پرورش گفت: از مهر امسال تمامی هنرستانها سه ساله می‌شوند و دبیرستانها نیز به دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شوند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: یکی از برنامه‌های مهم سند تحول سه ساله شدن دوره تحصیل در دبیرستانها و هنرستانها و مراکز فنی و حرفه‌ای است و این دوره به صورت کاملا تخصصی به دانش آموزان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند آموزش و پرورش در اجرای نظام جدید تنها پایه ششم را راه‌اندازی کرده است، در حالی که سه ساله شدن‌ هنرستان‌ها که در سال‌های گذشته دو ساله بود، مهمترین بخش تحول در نظام آموزشی جدید است.

حاجی بابایی تصریح کرد: از مهر امسال تمامی هنرستان‌ها سه ساله می‌شوند و دبیرستان‌ها نیزبه دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شوند، به این معنا که پس از پایه ششم، سال اول متوسطه اول آغاز می‌شود و پس از اتمام سه ساله اول متوسطه، سه ساله دوم به صورت تخصصی برای دانش آموزان آغاز خواهد شد.

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد: دانش آموزان مراکز فنی و حرفه‌ای، هنرستان‌ها و مراکز کاردانش پس از اخذ دیپلم ‌مستقیم به عنوان یک کارآفرین وارد بازار کسب و کار و تولید می‌شوند، لذا باید بتوانیم در مدت کوتاهی دانش آموزان را به سمت هنرستاها سوق دهیم.

وی تاکید کرد: برای توسعه هنرستان‌ها باید سایر نهادهای مرتبط با کار از جمله جهاد کشاورزی همکاری مستمری با هنرستان‌های کشور داشته باشند تا آموخته‌های علمی و عملی این هنرجویان ‌مستقیم با بازار کار گره بخورد.