تبلیغات
کنکور آباد - تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سال آینده
تاریخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391 | 11:54 ق.ظ | نویسنده : آریا عظیمی نژاد

عبدالامیر عرفی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار کرد: تا زمانیکه سابقه تحصیلی تاثیر 25 درصدی در آزمون سراسری داشته باشد، نمرات آزمون سراسری به صورت مستقل برای کسانی که قبل از سال 84 فارغ التحصیل شده اند، محسوب و افراد بر اساس آن گزینش می شوند.

 

وی تصریح کرد: پیش بینی شده است زمانی که تاثیر سوابق تحصیلی به 100 درصد برسد، آزمون های ترمیمی و جبرانی داوطلبانه برگزار شود، به این صورت که افرادی که می خواهند برای ورود به دانشگاه های دولتی اقدام کنند بتوانند در این آزمون ها شرکت کنند و نمراتی که از این آزمون ها کسب می کنند مبنایی برای ورود آنها به دانشگاه های دولتی قرار گیرد.

 

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آزمون های ترمیمی فعلا در حد طرح و پیشنهاد است و ما منتظر هستیم طرح یک فوریتی که الان در مجلس در حال پیگیری است تصویب شود.

 

عرفی خاطرنشان کرد: اگر این طرح به تصویب برسد یکی از پیشنهاداتی که در این طرح مطرح شده، برگزاری آزمون بعد از اتمام این 5 سال است و وقتی کنکور به طور کامل حذف شود بحث آزمون های جبرانی مطرح می شود، آزمون هایی که شیوه و نحوه و مواد درسی بعد از تصویب اصل قانون در مجلس مشخص خواهد شد.
طبقه بندی: اخبار، کنکور،