تبلیغات
کنکور آباد - دانشگاه صنعتی شیراز، چهارمین دانشگاه در قبولی کارشناسی ارشد

دانشگاه صنعتی شیراز، چهارمین دانشگاه کشور در قبولی دانشجویان کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد گروه فنی و مهندسی است.

دانشگاه صنعتی شیراز در بین 590 دانشگاه و مراکز آموزش عالی فعال در گروه فنی و مهندسی کشور در خصوص قبولی دانشجویان کارشناسی در آزمون مقطع کارشناسی ارشد، رتبه چهارم را کسب کرد.

از 282 شرکت‌کننده این دانشگاه در آزمون ورودی 92-91 تعداد 99 نفر یعنی 35.11 درصد شرکت‌کنندگان موفق شدند به مقطع بالاتر راه یابند. دانشگاه‌های امیر کبیر با 40.60 درصد، صنعتی اصفهان با 39.60 درصد و صنعتی شریف با 35.26 درصد رتبه‌های اول تا سوم کشور را کسب کردند.

اسامی دانشگاه‌های شهید چمران اهواز ، خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت، فردوسی مشهد، تبریز، اراک و زنجان نیز در بین 20 دانشگاه برتر کشور در نسبت قبولی مقطع کارشناسی ارشد، در رشته‌های فنی و مهندسی مشاهده می‌شود.

دانشگاه صنعتی شیراز دومین دانشگاه دولتی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری در فارس و اولین دانشگاه صنعتی جنوب کشور است که در سال 1383 تاسیس شده و طی مدت کوتاه 8 سال گذشته رشد قابل توجهی نموده است.

این دانشگاه در حال حاضر در 32 رشته تحصیلی از طریق آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرد که از این تعداد 4 رشته مربوط به مقطع تحصیلی دکترا، 23رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 5 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی می‌باشد. همچنین دانشگاه صنعتی شیراز در حال حاضر دارای دو پژوهشکده و یک مرکز تحقیقات است
طبقه بندی: اخبار، کنکور، علوم ریاضی،