تبلیغات
کنکور آباد - آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون در نیمه دوم دی ماه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز اولین دوره ثبت ‌نام در رشته محل ‌های بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه ‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در نیمه دوم دی ماه سال جاری خبر داد.

حسین توکلی اظهار کرد: ثبت نام پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور و غیرانتفاعی نیمه دوم دی ماه آغاز می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه پذیرش برای این کدرشته محل‌ های بدون آزمون از نیمسال دوم سال تحصیلی 92-91 آغاز می شود، گفت: بر این اساس شرایط، ضوابط، نام و عنوان کد رشته محل‌ های بدون آزمون در دفترچه ثبت ‌نام آنها که در نیمه دوم دی ماه حسب مورد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: داوطلبان علاقمند بر اساس اطلاعیه ای که منتشر می شود می توانند کد رشته محل های تحصیلی خود را انتخاب کنند، البته انتخاب کد رشته محل برای دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی از طریق سازمان سنجش آموزش انجام می شود.

توکلی خاطرنشان کرد: بر این اساس در ثبت نام رشته های بدون آزمون سال 92 هر فرد اجازه دارد که 50 کد رشته محل از گروه آزمایشی مورد نظر را انتخاب کرده و به ترتیب علاقه در فرایند ثبت نام مشخص کند.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، به طور کلی همه ضوابطی که برای کنکور با آزمون حاکم است برای کد رشته محل های بدون آزمون نیز حاکم است.
طبقه بندی: اخبار، کنکور، دانشگاه آزاد،
برچسب ها: تکمیل ظرفیت، پیام نور، غیرانتفاعی، ثبت نام، سازمان سنجش،