تبلیغات
کنکور آباد - آمادگی آموزش و پرورش برای افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

عبدالامیر عرفی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و با اشاره به موضوع ادغام آزمون سراسری دانشگاه های دولتی و آزاد سال 92 اظهار داشت: در آزمون سراسری دولتی و آزاد سال 92 که در اواخر خرداد و اوایل تیرماه قرار است به صورت یکجا و ادغام شده برگزار شود، سوابق تحصیلی داوطلبان به میزان 25 درصد در پذیرش آنها در دانشگاه تاثیر خواهد داشت.


وی افزود: سوابق تحصیلی همان نتایج امتحانات نهایی است که به صورت کشوری برگزار می شود.


رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش ادامه داد: در حال حاضر وزارت علوم، سازمان سنجش و دانشگاه آزاد دریافتند که وزارت آموزش و پرورش به خوبی از عهده جمع آوری و ارسال سوابق تحصیلی داوطلبان برآمده است و آنها دیگر مجبور نیستند برای ارزیابی داوطلبین حتما آزمون برگزار کنند و به سوابق تحصیلی که وزارت آموزش و پرورش به آنها ارائه می دهد، اطمینان و اعتماد می کنند.


وی عنوان کرد: با این توصیفات، سوابق تحصیلی در حذف کنکور و ارزیابی داوطلبین ورود به دانشگاه، از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار شده است.


عرفی اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که میزان تاثیر سابقه تحصیلی را افزایش داده، به نحوی که امکان حذف کنکور به طور کامل برای تمامی رشته های دانشگاهی فراهم شود.


وی تصریح کرد: با این روند اگر پیش برویم و تاثیر سوابق تحصیلی را به میزان صد در صد در تمامی رشته ها افزایش دهیم، تا 2 سال آینده کنکور به طور کامل حذف خواهد شد و سوابق تحصیلی جایگزین آن می شود.
طبقه بندی: کنکور،