تبلیغات
کنکور آباد - امتحانات نهایی دی ماه سال 91 به صورت همزمان راس ساعت 8:30 صبح در سراسر کشور برگزار می شود.
برنامه امتحانات نهایی دی ماه سال سوم دوره متوسطه سالی واحدی (روزانه، بزرگسالان، داوطلبان آزاد) و پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) طی بخشنامه ای از سوی مرکز سنجش آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.


رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص نحوه ارزشیابی مقطع ابتدایی بیان کرد: پایه‌های اول تا چهارم ابتدایی، ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان به صورت «کیفی ـ توصیفی» است و توسط معلم بر اساس فعالیت‌های کلاسی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در پایه پنجم ابتدایی، بخشی از ارزشیابی دانش‌آموزان به صورت «کیفی ـ توصیفی» است و بخش عمده آن کمی است که در اختیار معلم و به صورت کتبی است.

عرفی به نحوه امتحانات دانش‌آموزان در پایه ششم ابتدایی اشاره کرد و گفت: در این پایه، امتحانات به صورت کتبی است و در سطح منطقه و با سؤالاتی که معلمان پایه ششم همان منطقه طرح می‌کنند، به طور هماهنگ برگزار می‌شود.

* امتحان نهایی 11 درس در رشته علوم انسانی و 10 درس در رشته‌های تجربی و ریاضی

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص نحوه برگزاری امتحانات مقطع راهنمایی بیان کرد: امسال که پایه اول راهنمایی نداشتیم و در پایه دوم و سوم راهنمایی نیز نحوه ارزیابی به صورت تلفیقی شامل نمرات کلاسی، فعالیت‌هایی که دانش‌آموز در کلاس انجام می‌دهد و نمره کتبی امتحان است.

وی با بیان اینکه در مقطع متوسطه، امتحانات به صورت کتبی برگزار می‌شود، گفت: در 11 درس رشته علوم انسانی و 10 درس رشته‌های علوم تجربی و ریاضی سال سوم متوسطه و 4 درس پیش‌دانشگاهی، امتحان نهایی برگزار می‌شود.

برنامه امتحانات نهایی دی ماه سال سوم دوره متوسطه سالی واحدی (روزانه، بزرگسالان، داوطلبان آزاد) و پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) طی بخشنامه ای از سوی عبدالامیر عرفی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

این برنامه امتحانات نهایی مربوط به دانش آموزان سال سوم متوطه نظری شیوه سالی واحدی (روزانه) و نیمسالی – واحدی بزرگسالان و داوطلبان آزاد سال سوم متوسطه رشته های فنی و حرفه ای و دوره پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) می باشد.

امتحانات نهایی دی ماه سال 91 به صورت همزمان راس ساعت 8:30 صبح در سراسر کشور برگزار می شود.
طبقه بندی: اخبار، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم ریاضی،
برچسب ها: امتحانات نهایی، سازمان سنجش، دیماه 91،