تبلیغات
کنکور آباد - تغییرات کتاب های درسی
تاریخ : پنجشنبه 13 مهر 1391 | 03:32 ب.ظ | نویسنده : آریا عظیمی نژاد

منابع آزمون سراسری دانشگاه‏ها و مؤسّسات آموزش عالی تقریباً فهرست مشخّصی دارند. فهرست این منابع همه ساله از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تأکید و یادآوری به داوطلبان منتشر می‏شود. اگر فهرست منابع متعلّق به دو سال پیاپی را بررسی کنید متوجّه می‏شوید که تنها تغییر بین دو فهرست سال چاپ کتاب‏هاست. چرا؟

چون جامعه‏ی هدف آزمون سراسری ، داوطلبانی‏اندکه در حال حاضر مشغول به تحصیل در پایه‏ی چهارم هستند، به همین جهت کتاب‏هایی به عنوان منابع آزمون تعیین می‏شوند که این گروه از داوطلبان در طول دوران تحصیل خود برمبنای آن‏ها درس خوانده‏اند.

به همین دلیل تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری 92 شرکت می‏کنند باید همان منابع را مطالعه نمایند. این که کسی با وجود تغییرات بتواند از کتاب‏های مطالعه شده در دوره‏ی تحصیلی خودش استفاده کند به شدّت محلِّ تردید است. به همین جهت توصیه می‏کنیم تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون سراسری دانشگاه‏ها و مؤسّسات آموزش عالی سال 92 را دارند ، همین منابع را مورد استفاده قرار دهند. صورت خلاصه‏ی این منابع عبارتند از:

-       کتاب‏های پایه‏ی اوّل دبیرستان (که منبع آزمون هستند) چاپ 1388

-       کتاب‏های پایه‏ی دوم دبیرستان (کع منبع آزمون هستند.) چاپ 1389

-       کتاب‏های پایه‏ی سوم دبیرستان چاپ 1390

-       کتاب‏های پایه‏ی چهارم دبیرستان چاپ 1391

برای تأکید یادآوری می‏کنیم کتاب‏هایی که نسبت به منابع آزمون سراسری 1391 دارای تغییر هستند عبارتند از:

-       ادبیّات فارسی 1 و 2

-       دین و زندگی 2                                 - دین و زندگی 3                                         - دین و زندگی 1 و 2

-       فیزیک 1 و 2                                    - حساب دیفرانسیل‏وانتگرال 1 و 2                   - زیست‏شناسی 1 و 2

-       ادبیّات فارسی «عروض ، قافیه ، سبک شناسی و نقد ادبی»                                   - تاریخ شناسی

-       جامعه شناسی 1                                 - جامعه شناسی 2                                  -  علوم اجتماعی
طبقه بندی: برنامه ریزی، مشاوره،