تبلیغات
کنکور آباد - افزایش ۴۲ هزار نفری ظرفیت کنکور ۹۱
تاریخ : پنجشنبه 19 مرداد 1391 | 10:13 ب.ظ | نویسنده : علی

جلال طباطبایی معاون سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به آغاز انتخاب رشته کنکور ۹۱ از امروز برای داوطلبان مجاز، گفت: با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در کنکور ۹۱، ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از ۵۷۲ هزار و۵۴۴ نفر به ۶۱۵ هزار و ۳۱۷ نفر رسیده است.

به گفته وی با توجه به این افزایش، ظرفیت پذیرش گروه علوم انسانی ۷ هزار و ۶۲۲ نفر، ظرفیت گروه علوم ریاضی ۱۴ هزار و ۵۲۵ نفر، ظرفیت گروه علوم تجربی ۴۳۵ نفر، ظرفیت گروه هنر ۱۳۶ نفر و ظرفیت گروه زبان‌های خارجی ۲۵ نفر و ظرفیت چند گروهی‌ها ۲۰ هزار و ۳۰ نفر اضافه شده است.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، مناطق محروم و بین الملل ظرفیت پذیرش دانشجو تغییر نکرده است، گفت: در دوره روزانه یک هزار و ۱۰۶ نفر، در دوره شبانه ۸۴۲ نفر، در دوره‌ پیام‌نور ۲۴ هزار و ۷۷۵ نفر، در دوره تربیت معلم ۱۵ هزار و ۷۱۰ نفر و در دوره غیرانتفاعی ۳۶۰ نفر به ظرفیت‌های کنکور ۹۱ اضافه شده است.

وی با اشاره به افزایش ۸۳۲ کدرشته جدید در دفترچه انتخاب رشته، خاطرنشان کرد: کد رشته‌های جدید در سامانه انتخاب رشته مجازی وجود ندارند و داوطلبان باید برای انتخاب رشته از میان کدرشته‌های جدید، حتماً به سایت سازمان سنجش و اطلاعیه اصلاحات دفترچه مراجعه کنند.به گفته طباطبایی میزان افزایش ظرفیت در گروه ریاضی ۹. ۹ درصد بیشترین میزان در گروه‌های ۵ گانه بوده و پس از آن چند گروهی با ۱۴.۷ درصد بیشترین میزان افزایش ظرفیت را داشته است.